Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam z tej strony Mirek 31lvl.
Z racji, że ostatnio mam w weekend trochę więcej wolnego czasu i chciałbym się rozwijać, myślę nad powrotem na studia.

Od dawna bardzo interesuję się zagadnieniami związanymi z psychologią, jako że mam już jedne studia skończone, natrafiłem na studia z tego gatunku z indywidualnym tokiem nauczania, gdzie w krótkim czasie byłbym w stanie zrobić z tej dziedziny magistra.

Interesują mnie studia uniwersalne, bez jakiegoś progu wejścia jeśli chodzi o wiek, a mogące pomóc w ewentualnym przebranżowieniu.

Myślałem nad pielęgniarstwem też, ale wizja zmiany pieluch starym ludziom, i menelstwu któremu popuściły zwieracze, mnie od tego dość skutecznie odwodzi, pomimo że akurat na taki typ zawodów, zapotrzebowanie zarówno w kraju jak i za granicą jest bardzo duże.

Rozwój z dziedziny psychologii stwarza szerokie możliwości np. psychologia biznesu, psychoterapia (po kursie za kilka tysięcy)
Z drugiej strony obawiam się, że dyplom prywatnej uczelni na indywidualnym trybie jest zupełnie nic nie warty.
Czasem np. tytuł MGR jest po prostu potrzebny formalnie, i kadry muszą to mieć w papierach.
Obecnie mam stabilną pracę na stabilnym stanowisku, ale talenty i pasje należy rozwijać chyba wszystkie równomiernie?

#studia #samorozwoj #studiapo30 #rozwojosobisty #psychologia #coaching #studbaza #zarobki #praca #nauka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61c32937ddfc93000ae0cce5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania
Po pierwsze, kurs psychoterapii kosztuje kilkadziesiąt tysięcy zlotych (20/30k), nie kilka.
Po drugie, lepiej już podcierwć starym ludziom dupy niż placić za staże lub robić same wolontariaty bo tak to wyglada na psychologii. Dopłacasz do swojego wyksztalcenia od początku studiów lub robisz za darmo.
Po trzecie, w Polsce i tak nie ma ustawy o zawodzie psychologa wiec niewazne jaka uczelnie skonczysz. Roznice jedynie odczujesz w programie i swojej wiedzy.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem na takich studiach. Ciekawił mnie temat, a w zasadzie pewne zagadnienia i zdecydowałem się na taki rodzaj. Mam już swoje lata i nie byłbym w stanie znowu użerać się z jakimiś sadystami. Jestem mega zadowolony. Nie wiążę z tym kierunkiem szczególnej przyszłości, bo mam już zawód, ale zapewne jest to jakieś rozwinięcie i dość egzotyczne połączenie. Weź pod uwagę, że wszyscy na takim kierunku są już mgr. U mnie
OP: @programista15cm: Mam robotę co prawda nie za 15K ale za wysoką stawkę, po prostu szukam jakiejś odskoczni, ludzi z innej branży, samorozwoju.
I nie pisz mi o programowaniu,
@qriozm: Płacenie za to że się u kogoś jest na stażu? Dobre, przynajmniej teraz wiem, że to bez sensu.

Po prostu chodzi o to, że myślę nad jakąś odskocznią od tego co robię na codzień, chciałbym czegoś w miarę uniwersalnego,
OP: @Hajo86: A co to za studia, jeśli można wiedzieć? Podyplomowe jakieś? Ja mam licencjat, i albo chcę od 0 nowy kierunek( taka filologia jest dość ciekawym rozwiązaniem, bo godzina nauki języka to 60-90, a tutaj nauka jest znacznie bardziej intensywna.
Głównie chodzi mi o nowe znajomości oraz ogólnie pojęty rozwój osobisty.
Myślę, że lepsze to niż włóczenie się po siłowniach, klubach, picie piwa do seriali na netflixie. Bo jednak
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem na prawie (jednolite magisterskie), w chwili obecnej jestem inż. informatykiem i mgr inż. elektroniki i telekomunikacji. To jest mój podstawowy zawód. W takiej przyspieszonej formie jest też psychologia. Poszukaj sobie na google: "psychologia dla magistrów"
OP: @Hajo86: o kurde, dużo tych kierunków, jednakże, czy warto będziesz mógł powiedzieć dopiero z perspektywy czasu.
Napisałeś "użerać z sadystami", to na inżynierze musiałeś? Etap technicznego inżyniera z magistrem ogarnąłeś dziennie czy zaocznie?
Jak chcesz mógłbyś napisać coś więcej, czy polecasz, czemu tak dużo.

@AndyMendy: Siema

@programista15cm: Kiedyś musiałem na studiach zaliczenie z WF robić poprzez tydzień na Mazurach, jakieś kierowanie łodzią na kiju. Widziałem, że są
@AnonimoweMirkoWyznania: Inż. robiłem dziennie zaraz po maturze, mgr inż. robiłem zaocznie, zacząłem w wieku 31 lat mając 7 lat doświadczenia zawodowego. Elektronika ponieważ nie było naboru na zaoczną informatykę. Oba cywilnie na WAT. Magisterka nie dała mi absolutnie nic poza papierkiem. Zmarnowany czas i pieniądze, ale ponieważ jestem żołnierzem, to zostałem "zmuszony" do tego. Dyrektor dał mi prosty wybór. Albo zrobię mgr albo będę kapralem. Słowa dotrzymał. Kapralem byłem przez 4,5
@unitrax:
mgr prawa może robić aplikację adwokacką/radcowską/prokuratorską/sędziowską i kilka innych (z uwagi na maksymalny wiek rozpoczęcia, na dwie ostatnie się łapie :D ), a mgr inż. czegokolwiek nie może ( ͡º ͜ʖ͡º)
A tak na poważnie, to mi chodziło o zrozumienie drugiej strony (prawników) i rozszerzenie swoich kompetencji. Nie znam się na tym, a chciałem żeby ktoś mi wskazał kierunek i chyba udało się.