Wpis z mikrobloga

Proszę o poradę doświadczonych kolegów. Mam spore problemy przy wyciskaniu sztangi na ławce bez względu na to czy jest obciążenie czy sam gryf. Naoglądałem się na yt jak poprawnie wykonywać wyciskanie i za każdym razem coś jest nie tak w okolicach łopatek i ogólnie czuje się niekomfortowo, mięśnie klatki nie pracują właściwie. Dodam, że z innymi popularnymi ćwiczeniami nie mam problemu. Nie mam żadnej wady postawy. Doszedłem do wniosku, że problem musi być w ławeczce tj. szerokość siedziska (30cm) i jej wysokość (48cm).
Odnoszę wrażenie że lepiej by mi się ćwiczyło przy węższym siedzisku (ok 25cm), ale też nie mam tego jak sprawdzić. Niższa (ok 40cm ?) poprawiałby moją stabilność (pomagałem sobie dotychczas podestem pod stopami).
Czy ktoś z was zetknął się z taką sytuacją i poleci ławeczkę dla karła 1,73m ?
#mikrokoksy #silownia
  • 11
@porcupineG: Jak sama sztanga to duże obciążenie? O czym Ty mówisz? Chyba, że kolega ma 11 lat, ale nick sugeruje, że jest rocznik 88.

@nieaktywny_88 Myślę, że faktycznie ławka może być za wąska.
Zapytam inaczej: ile najwięcej wycisnales na płaskiej? Jaki staż i ile ważysz?
@nieaktywny_88: Co do wysokości..nie powinno mieć to większej różnicy, jak jest za niska/wysoka to po prostu odpada ci 'legdrive' i troszkę mniejsze ciężary wyciśniesz.
Mi też się wygodniej ćwiczy na węższej ławeczce ale od biedy mógłbym wyciskać nawet na podłodze. Więc jak masz problem to wątpię żeby to była wina ławeczki.
Bardziej bym patrzył na technikę, może źle łapiesz za sztangę (za wąski/za szeroki chwyt) albo źle łapami machasz.
https://www.youtube.com/watch?v=BYKScL2sgCs
obczaj
tj. szerokość siedziska (30cm) i jej wysokość (48cm).


@nieaktywny_88: to prawie w normie (IPF) wymiary, nie powinny mieć dużego wpływu na wyciskanie

a) Długość - nie mniej niż 1,22 m, płaska i równa (pozioma).
b) Szerokość - nie mniej niż 29 i nie więcej niż 32 cm.
c) Wysokość – nie mniej niż 42 i nie więcej niż 45 cm, mierzona od podłogi do obitego wierzchu, nieprzyciśniętego.
SMITH - >tj. szerokość siedziska (30cm) i jej wysokość (48cm).

@nieaktywny_88: to pr...

źródło: powerlifting-bench

Pobierz