Wpis z mikrobloga

Czułam się kiepsko, poszłam sobie zrobić morfologię, żelazo, ferrytynę i inne #!$%@?, bo myślałam, że mam niedobór żelaza. Patrzę - jakiś super hiper pakiet z UIBC i całą resztą.

No i zastanawiam się, czy jak mam żelazo przy górnej granicy (176 przy normie do 193), to już jest iron poisoning, bo wszystkie pozostałe parametry mam zgodnie z tą tabelką: https://labtestsonline.org.uk/tests/tibc-uibc-and-transferrin

Żeby było śmiesznie, raczej nie jem pokarmów bogatych w żelazo, do tego stopnia, że rozważałam suplementację tego pierwiastka. Ech.

Czy jest na sali lekarz?

#lekarz #medycyna #leczenie
  • 4
@comfortably_numb: dodatek kwaśnego do pokarmów zwiększy przyswajanie żelaza (też to kwaśne to antyoksydanty chroniące przed działaniem oksydacyjnym żelaza), suplementacja żelaza jest częstą przyczyną nowotworów, nie do końca opisaną w literaturze na dzień dzisiejszy
@comfortably_numb: Przed przyjęciem, czy podaniem jakiegokolwiek lekarstwa (w tym suplementu, zioła, innej oddziałującej substancji), nie wystarczy przeczytać kilka razy ulotkę i przeszukać Internet. Musisz jeszcze zrozumieć i przewidzieć możliwe potencjalne skutki uboczne, które mogą być daleko gorsze od potencjalnych efektów "leczenia". Zazwyczaj w diagnostyce istnieje inne naturalne lub praktykowane od dawna rozwiązanie (manualne lub psychiczne, czytaj wiedzę: psychologia, psychoanaliza i zaburzenia psychiczne), które w nieporównywalnie bezpieczniejszy sposób zapewni zdrowie.

Szeroko stosowane