Wpis z mikrobloga

@Zakimar ser pod dodatki, zostaw trochę miejsca na pizzy żeby mogła "oddychać" bo tutaj to Ci wyszła serio jak zapiekanka, ale jakiś potencjał do działania jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zakimar kwasowość sosu regulujesz zasadowymi składnikami, albo po prostu szczyptą sody oczyszczonej. Jak dodajesz cukru to robisz sos słodko-kwaśny. Możesz też dołożyć złotówkę i kupić lepsze pomidory i ewentualnie jakiś dobry koncentrat lub pastę.
@ssto: mnie smakuje właśnie taka, ale dzięki za podpowiedzi. Nie rozumiem za bardzo o co Wam chodzi.. każdy robi sobie taką pizzę jaka mu smakuje. Może własnie lubię ten dodatek cukru i nie potrzebuję najlepszej klasy pomidorów. Kto powiedział, że robię IDEALNY WŁOSKI ODPOWIEDNIK PIZZY XD Zrobiłem sobie wieczorem placka na obiad i tyle xd
@Maldonado: gościu żałosny, robię sobie taką jaką mam ochotę, a nie oryginalną włoską xDD nie łapiesz tego czy jak? Poza tym, kto powiedział że tylko włoska na lekkim cieście jest ta idealna? Pizza to pizza, niezależnie od tego co ty przyjmujesz za prawdziwą pizze - prawdziwa jest taka jaka smakuje temu, kto ją je. Wyjmij kija z dupska