Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki pracuje i mieszkam w Niderlandach na agencyjnym, praca i warunki sa spoko ale chciałbym coś wynająć samemu wiem że o to ciezko stąd mam pare pytań
1. Czy opłaca się kupić rentslam? będę szukał coś w okolicach #utrecht najlepiej #nieuwegein do 1000 ojro
2. Jak jest z meldunkiem czy jakbym go nie mial to moga #!$%@?ć jakąś karę? dodam ze planuje zostac tu na stałe
3. Jakie dokumenty potrzebuje do meldunku?
4. Czy jeżeli przejde z mieszkania agencyjnego na prywatne to moge zostać na ubezpieczeniu które załatwia agencja? czy muszę sam ogarnąć?
5. Czy do Digid muszę mieć meldunek?
Dzięki za odpowiedzi i trzymajta się tam mireczki na emigracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#holandia #niderlandy #emigracja #wynajem
  • 8
@Slowjohnny:
1. Nie wiem
2. Głupie pytanie, szukasz czegoś na wynajem- analogicznym jest meldunek bo:
3. Do meldunku potrzebujesz umowy, z którą idziesz się zameldować w gminie. Proste.
4. Jedno nie jest zależne od drugiego. Kwestia zasad agencji i dopytania koordynatorki.
5. Nie musisz ale jak już masz meldunek to fajnie jest założyć digit jako rezydent.

Generalnie moja rada- jak najmujesz to legalnie i z umową. Nie baw się w najmy
@Slowjohnny:
2. Niby mogą jak się nie zameldujesz po 4 miesiącach, ale nie słyszałem żeby komuś się to przytrafiło.
5. Nie potrzebujesz, ale łatwiej będzie Ci wyrobić bo przyślą Ci list z kodem na adres meldunku. Jeżeli go nie masz będziesz musiał sobie umówić spotkanie w Parafii i pojechać tam z dokumentem.
@obeznany: własny pokój to jedyne co mi potrzeba i nie musi być utrecht tylko wolalłbym jakąś miejszą miejscowosc w okolicy z dobra komunikacją. Mówisz że nie opłaca się kupować żadnych appek typu renstlam, renbird? jakie stronki najlepiej przeglądać żeby coś znalezc? funda, pararius, kamernet znam cos jeszcze polecasz?
@Slowjohnny pararius dla mnie zadziałał znalazłem studio. Nie płaciłem nic żadnym stronkom tylko raz się skusiłem na huurwoningen i dlatego pisze że to nie warto.
Makler wziął borg 1 msc 1 msc czynsz i 200 euro contract kosten (to ostatnie też nielegalne ale zależało mi ).
Szukaj tylko na bezpłatnych stronach zapisz się też w klikvoorwonen na mieszkanie socjalne / losowanie. Ja się na to nigdy bym nie załapał bo mam 4K
@Slowjohnny a jak chcesz coś jeszcze fajniejszego i tańszego pomyśl o rejonie przygranicznym i dwóch miastach Nijmegen i Arnhem ( ͡~ ͜ʖ ͡°) bo piszesz że ma być dobra komunikacja