Wpis z mikrobloga

Co myślicie o aferze pizzagate? Zapoznałem się z nią dopiero po latach, początkowo myśląc że chodzi o Panama Papers. Podszedłem do niej bez znajomości całej "otoczki" panującej wokół niej (na nią napotkałem dopiero później), jedynie szczątkowo pamiętając że w 2016 r. przeczytałem jakiś artykuł o facecie z bronią, który gdzieś tam wtargnął.

Cała sprawa jest dosyć interesująca i próbowałem znaleźć materiały krytycznie rozprawiające się z tematem, ale nie znalazłem.

Artykuły w mediach z góry, według szablonu narzucały twierdzenia że wszystko jest zmyślone, nawet minimalnie nie wchodząc w polemikę z informacjami. Z kolei w internecie można przeczytać puste slogany ("wszystko zmyślone" czy "rosyjska prowokacja") od osób nie mając żadnej wiedzy o sprawie, poza przeczytanym jakimś artykułem (m.in. argumentując że w pizzeri nie było żadnej piwnicy, jednocześnie nie wiedząc skąd wziął się w ogóle ten wątek).

A co ciekawe bezpośrednie początki "afery" sięgają 2007 r., kiedy został nagrany przez "przypadkową" osobę dosyć niepokojący film (zwłaszcza w kontekście tego co później wypłynęło).

Czy ktoś z was zapoznał się ze sprawą i był w stanie obalić przynajmniej większość wątków tej sprawy?

#historia #pytanie #afera #kryminalne #usa #truecrime #zagadka
  • 2
  • 0
@Orowerbogatszy: Szukając informacji o pizzagate już na nią trafiłem. Ciekawi mnie jedynie to, czy te zeznani ofiary dostępne w internecie są prawdziwe, bo wydaje się jednak że to tylko czyjaś "twórczość własna". Powstał o niej nawet dokument dla chyba francuskiej telewizji. A w samej aferze zostało już wiele wyjaśnione.

Sama sprawa mnie tak nie zainteresowała, ale jeżeli chce się z kimś pogadać o PG, to dlatego, że już dużo o niej