Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć Mirki!

Oszalałem i szukam domu na Śląsku, zależy mi aby był z dużą działką i mam ograniczony budżet więc w grę wchodzą głównie stare przedwojenne domy (na takie mnie stać wliczając umiarkowany remont) w okolicach typu Zabrze, Ruda Śląska, Dąbrowa Górnicza, Czeladź itd. (Czyli w miarę blisko Katowic)

Pomijając kwestie podstawowe jak to że fundament musi być suchy i dach bez dziur, cykam sie trochę szkód górniczych (trochę kiepsko jakby po latach spłacania nagle strop spadł mi na ten głupi ryj)

Czy macie jakieś mądre porady jak się ustrzec, lub chociaż zminimalizować ryzyko szkód górniczych?

Szukałem trochę w Google Ale nie znalazłem ani żadnej mapy która by pokazywała najbardziej zagrożone regiony, ani gdzie można na przykład sprawdzić konkretny adres ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#slask #budownictwo #zabrze #rudaslaska #katowice #nieruchomosci #kiciochpyta
  • 20
hej, takie mapy dostepne są w Urzedach Miasta w dzialach Geologi etc. Kategoria szkod gorniczych zostanie Ci przedstawiona po podaniu numeru dzialki. Nie jestem pewien czy nie musisz byc wlascicielem zeby taka informacje otrzymac. Z drugiej strony, koledzy z kopalni dokladnie mi opisywali ze te kategorie mają sie NIJAK to rzeczywistości bo wszystkie kopalnie je zaniżają. Otrzymalem tez doplate na etapie budowy domu za dodatkowe wzmocnienia w konstrukcji, moge wiecej cos powiedziec
@Swiftflash: Na początek nie mów nikomu, że Czeladź to Śląsk bo szkody które poniesiesz nie będą miały górniczego charakteru. Czeladź to Altreich.
Poważnie mówiąc: orientowałeś się już w cenach nieruchomości w okolicach Katowic? Może od tego zacznij. Mój sąsiad (Mikołów) sprzedaje taki odpicowany z grubsza, stary domek. Domek ma jakieś 100m2, działki jest na dwa metry wokół budynku. Cena 340 tys. Tak, że teges..
Wiarygodnych map dotyczących dewastacyjnych działań kopalń nigdzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sahelantrop: Dzieki za cenne rady i ofertę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mikołów ogólnie ma atrakcyjne ceny i myślałem o nim, podobnie jak o Zarzeczu w Katowicach, ale póki co w pierwszej kolejnosci chce spróbować poszukać czegoś na północy, bo jeśli chodzi o dojazdy do centrum Kato, to różnica jest ogromnie na plus dla miast z północy i zachodu, szczególnie jak jest dostęp do DTŚ albo A4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzimac: Budować raczej nie planuję, najwyżej remontować, ale rozumiem że warto zadzwonić do urzędu miasta jak znajdę coś interesującego i zapytać o tą kategorię. Cenna sugestia, dzięki!
@Swiftflash: mieszkam w Zabrzu. Powoli zaczynam srozgladac się za domem. Obecnie mam mieszkanie. Też pracuje w Katowicach. W najgorszych popołudniowych godzin dodaj do 40 minut powrót.
I zapraszam pozwiedzać miasto w jesień/zima w godzinach wieczornych. Ogromny syf i smog. Szczególnie od strony multikina, mikulczyc i Helenki.