Wpis z mikrobloga

Trening na rowerze stacjonarnym dla leszczy.

Co zrobić? Jak trenować aby zgubić oponkę???.
Kupiłem sobie tani rowerek treningowy z #decathlon i chciałbym ułożyć sobie jakiś mini plan do spalania kalorii.
Znalazłem jakieś aplikacje do treningów. Niestety one co chwilę każą zmieniać obciążenie (np co 30, 45 czy 60 sekund). Niestety sądzę, że mój rowerek po takim kręceniu szybko by umarł :-)

Treningi
Jak teraz wyglądają moje treningi:
- Jeżdżę na najniższym obciążeniu
- prędkością 20 - 23 km/h
- czas treningu 30 - 35 minut

Żywienie
Oczywiście staram się wprowadzić dietę:
- Mniej żreć
- I mniej kalorii przyjmować

Cel:
Cel główny: Mam lekką nadwagę (1,5 kg) więc chce to spalić w ciągu najbliższego miesiąca, dwóch, trzech?
Cel poboczny: Jak już spalę to 1,5 chciałbym ustalić sobie taki rygor aby móc trenować i spalać 0,5 kg na miesiąc. Taki cel na 2021 :-)

Jak trenować
Jeśli czujniki tętna z rowerków z #decathlon są kiepskie to mogę też mierzyć tętno na opasce #miband #xiaomi
Słyszałem, że dobrze jest trenować w tętnie. Za bardzo nie wiem co to znaczy. Więc jestem otwarty na rady ekspertów.

Jeśli mam trenować w tętnie wrzucam mój wykres z opaski. Jaki przedział powinienem utrzymywać i jak długo?

Jestem w stanie jeździć na rowerze 20 - 30 - 40 min bez przerwy. Dłużej już będzie ciężej bo aż tak twardego tyłka nie mam ;-)

#trening #treningi #sport #dieta #chudnijzwykopem #rower #rowerek #rowerstacjonarny #nadwaga #otylosc #pytanie #sportoweswiry #pytaniedoeksperta
Turysta10 - Trening na rowerze stacjonarnym dla leszczy.

Co zrobić? Jak trenować a...

źródło: comment_1611609619XeEBci1gzTEJSiFNP7IUJD.jpg

Pobierz
  • 15
@Turysta10: Jak masz takie cele to po prostu jeździj, chodź na spacery, wybieraj schody zamiast windy etc.
Nie ma sensu kierować się tętnem ani innymi parametrami, przede wszystkim to te pomiary z opaski rzadko kiedy są wystarczająco dokładne. Poza tym jeśli Twoim celem nie jest stricte trening to na prawdę nie ma sensu zwracać na to większej uwagi.

Jak chcesz dobre narzędzie to licz kalorie. Co prawda trudno dokładnie ocenić wydatek
Co chcesz osiągnąć tym jeżdżeniem na rowerze? Jeździsz na normalnym rowerze w sezonie?


@klark:
Chce spalić kalorię -> zrzucić wagę. Na razie pilny cel aby spać do wagi normalnej.
Później zrzucić z 10 kg. Ale to mogę zrobić w przeciągu 1 - 1,5 roku
A potem masa mięśniowa, albo dalsza redukcja - jeszcze nie wiem. Odpowiem za 1 - 1,5 roku

Tak jeżdżę na rowerze ale bardzo wolno i słabo. Bo
Jak masz takie cele to po prostu jeździj, chodź na spacery, wybieraj schody zamiast windy etc.


@kubraczek:

Próbuje, ale nie udaje się:
Spacery odpadają - smog
Mieszkam na parterze więc nie mam windy. Do tego w małym mieszkaniu więc nie mam jak zrobić 10 000 kroków :-(
Pracuje zdalnie itd.
A co z spalaniem mięśni? Nie za często to jest?


@Turysta10: Katabolizm występuje w dość specyficznych warunkach i jeżeli nie będziesz robił głodówki jednocześnie trenując siłowo to raczej nie ma szansy na istotne spadki.

Spacery odpadają - smog


@Turysta10: No, no, dobrze że w mieszkaniu jeżdżąc na rowerze oddychasz powoli świeżym powietrzem :)

A potem masa mięśniowa


@Turysta10: A czemu nie zrobisz po prostu rekompozycji? Siłownie są powoli otwierane,
Katabolizm występuje w dość specyficznych warunkach i jeżeli nie będziesz robił głodówki jednocześnie trenując siłowo to raczej nie ma szansy na istotne spadki.


No to mi to nie grozi

No, no, dobrze że w mieszkaniu jeżdżąc na rowerze oddychasz powoli świeżym powietrzem :)


Tak się łudze. Wiesz oczyszczacze, weryfikowanie poziomu wilgoci itd...

Dlatego jak już koniecznie chcesz się kierować tętnem no to jak kolega wyżej napisał - wyznaczyć progi w oparciu o
@Turysta10: Zauważyłam, że mi miband bardzo słabo mierzy puls na rowerze (mam trenażer), wydaje mi się że to przez zgięcie dłoni w nadgarstku. Na skrinie wykres tętna, gdzie jakoś w 1/3 przepięłam opaskę parę centymetrów wyżej na przedramieniu i wyniki są moim zdaniem znacznie bliższe rzeczywistości.

Jak trenować na rowerze w domu? Ja często robię treningi z youtube Global Cycling Network, są intensywne, ale można proporcjonalnie zmniejszyć obciążenie. Wczoraj na
Networks_PowerCat - @Turysta10: Zauważyłam, że mi miband bardzo słabo mierzy puls na ...

źródło: comment_1611654840FrZAUp0j72fhDnLbdAlBeS.jpg

Pobierz