Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki nie wiem czy gdzieś popełniam błąd albo moje zdrowie szwankuje, ale jeśli tak to do jakiego lekrza się udać?

Od dłuugiego czasu zamiast kupować wodę niegazowaną/mineralną i jakąkolwiek ze sklepu po prostu piję z dzbanka Brita z filtrem.

I równie od jakiegoś czasu (2-3msc) zauważyłem, że ile bym nie pił takiej wody to mam suchość w ustach i spragnienie, pije bardzo dużo, bo mój mocz jest praktycznie przeźroczysty, a chodzę do WC od 6 do 12 razy dziennie (nie liczę, ale sporo, bo pracuję zdalnie to ciągle muszę gonić). Zauważyłem także, że jak rano wstaje to czuję się jakbym wczorajszy dzień "popił', suchość w ustach, lekka "bania" i nie wiem co z tym zrobić.

Czy są tutaj spece od zdrowego odżywiania? Czy picie TYLKO i wyłącznie wody z kranu przelanej przez filter jest zdrowe? I dlaczego gonię co chwile do WC jak mówią żeby bić dużo wody (nie wiem ile wypijam ale pewnie czystej wody wyjdzie z 3-4litry przy siedzącej pracy, bo ciągle mam tę suchość w ustach)

np. teraz po przebudzeniu wypiłem 1 szkalnę 10 minut temu i już mam suchość i ochotę na drugą.

@Kasahara: Ciebie kojarzę kolego od takich spraw, ale mogę sie mylić

#kiciochpyta
1. Udać się z tym do lekarza, jeśli tak to do jakiego?
2. Zmienić coś jeśli chodzi o nawodnienie?

#zdrowie #woda #lekarz #mikrokoksy #mirkokoksy #bieganie #pytanie #dieta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60c43b316d4c9c000b10b823
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 30
  • Odpowiedz
OP: @Merkowsky: Dorzucam sól + cytryna, ale nie widzę większej zmiany.

@veldrinn: czyli lepiej wrócić do butelkowej wody? Która woda (marka) jest dobra?

@Saprofit: Mieszkam w Krakowie, nie jestem pewny co do jakości wody tutaj (+ mieszkam w kamienicy)

@stefan_pmp: Nie jestem pewny, ale możliwe, że w listopadzie '20. Od tamtej pory nawet przeziębiony nie byłem.

@nofink: Nie. 72kg przy 181cm, BF +/- 10-14%. Biegam 3-4
  • Odpowiedz
OP: @Merkowsky: @veldrinn: @Saprofit: @stefan_pmp: @nofink: @Kasahara: @CLONE: @tenportaltodno: @haabero: @GoodbyeBlueSky: @aks_762: @AleksanderRoz: @ciasteczkowy_otwur: @pan-bartolomeu-dias: @Ogien_w_szopie: @bartt345: @not_me: @TylkonachwileXXX: @plazma: @interpenetrate: @na100pomyslow1wypali: @AnonimoweMirkoWyznania:

Wołam wszystkich z tematu, bo jestem po badaniach i mam wyniki.

Glukoza na czczo 4,89 mmol/l [3,9 - 5,5]
Glukoza test obciążenia 75 g. glukozy po
  • Odpowiedz
DoktorMaczugaNieSpełnionaUsługa: A jak twój stan zdrowia ? poprawił się? ja ci tylko napiszę że dostałeś już podpowiedź, to może być nawet efekt pasty do zębów której używasz, musiał byś zmienić tryb życia i dietę na jakiś czas, być może była awaria w wodociągu i coś wpuścili do wody żeby wyczyścić rury i załapałeś jakieś podrażnienie, to może nawet być od powietrza albo grzyba, wykopków nie słuchaj bo oni klepią w googlach
  • Odpowiedz