Wpis z mikrobloga

Mam 24 lata, pracuję na farmie na #emigracja we #francja. Za 1-2 lata chciałbym wstąpić do tutejszej #policja. Nie ukrywam, że jestem zapuszczony fizycznie. Jak połączyć trening siłowy, elementy kalisteniki, bieganie i poprawę mobilności? Co chiałbym uzyskać:

- 20 podciągnięć w jednej serii
- 10×120% masy ciała w wyciskaniu na klatę (ok. 100kg na sztandze)
- 12 min na 3 km
- dotknięcie głową do kolan

Do tego jakieś inne ćwiczenia sìlowe i kalisteniczne typu przysiad, martwy ciąg, brzuszki, pompki itp.

Jak najlepiej się do tego zabrać? Ile razy w tygodniu trenować? Czy w ogóle te podane wyniki są możliwe do osiągnięcia w te dwa lata, jeżeli teraz mam formę poniżej przeciętnej (nie podciągnę się ani razu, 3 km przebiegnę w jakieś 19 minut itp.)

#silownia #kalistenika #mikrokoksy #bieganie
  • 21
@Towarzysz_Blackpill: to chyba zależy jaką masz obecnie wagę. Jeśli masz spore obtłuszczenie to zrzucając kilogramy na pewno zaczniesz lepiej sobie radzić z własnym ciężarem i podciaganie czy pompki staną się możliwe (prędzej).
Co do opinii to wg mnie w 2.5 roku jest to możliwe, jeśli bedziesz konsekwentny i ostro #!$%@?ł.
@Towarzysz_Blackpill: Co do robienia 3km w 12 minut to zanim zrzucisz wage to zacznij chodzic po robocie po 5km.Przyzwyczajaj oddech w tempo.Co 1/2 miesiace przyspieszaj.sprawdzaj sobie czas bo to wtedy ciebie bardziej zmotywuje.1km w 4minuty to dziecko 12 letnie potrafi zrobic na luzie.
@Towarzysz_Blackpill: Nie jestem ekspertem, ale się wypowiem, gdyż przygotowywałem się do podobnych testów ( ͡° ͜ʖ ͡°). - wyniki to 26 podciągnięć, 3 km w 11.30, testu 100 nie robiłem, nie wiem o co chodzi z dotknięciem głową do kolan, jeżeli o brzuszki to 88 w 2 min). Biegałem 3x w tygodniu, trening siłowy również 3x w tygodniu (wspomniany 5x5), 1 dzień regeneracja (nie leżenie masztem do
@Towarzysz_Blackpill: Jeżeli chodzi o ćwiczenia siłowe/crossfit to zawsze byłem w formie, gorzej z bieganiem. Zaczynałem z poziomu 14:30/3km, ale też miałem dużo mniej czasu na przygotowywanie. Wcale nie ważysz dużo, wspomniane wyniki robiłem przy wadze 84 kg. Musisz jednak zamienić tłuszczyk na mięso :)
- 20 podciągnięć w jednej serii


robić podciągania 2-3 razy w tygodniu?

- 10×120% masy ciała w wyciskaniu na klatę (ok. 100kg na sztandze)


robić klatę 2-3 razy w tygodniu, dokładać ciężar, powtórzenia?

- 12 min na 3 km


biegać, biegać i mierzyć czas/tętno, starać się przyspieszać = zmniejszać czas o 5 sekund co trening

- dotknięcie głową do kolan


Próbować dotknąć głową kolana w maksymalnej pozycji powiedzmy przez 1 minutę x