Wpis z mikrobloga

Mi to coraz bardziej wygląda na kontrolowany przewrót. Fakt, że wiele jednostek poddaje sie bez walki albo nawet nie próbują zatrzymać działań Wagnera tylko ich przepuszczają na blokadach. Jakby wojsko rosyjskie tam było tylko po to by zapewnić działania pozorowane i utrzymać stabilność na miejscu. Z tego co wiem oddziały Specnazu odmówiły opuszczenia koszar w Moskwie. Z kolei oddziały legiony wolnej rosji wezwały do nieograniczonych działań partyzanckich. Jedno jest pewne. Kucharz nie zdecydowałby sie na taki krok gdyby nie miał wsparcia w samej Moskwie.

#wojna #ukraina #rosja
  • 18
@Al-3_x: Wytłumacz mi jaki jest sens takiego czegoś? Do czego niby taki kontrolowany przewrót ma służyć i jak by się miał zakończyć? Odsunięciem Putina? To wszyscy by musieli to ustawić za plecami Putina. Druga wersja to że wszyscy się pogodzą, ruska armia znowu stronk i zjednoczona a wszyscy poszli pić razem czaj. No przecież to się nie wydarzy, drugą wersją jest pojmanie/zabicie dowodcy wagnerowcow i samych wagnerowcow, ale przecież dowodca wagnerowcow
  • 1
@Rafixo: Zmianie władzy. Tak na serio to uważam, że rosyjskie elity są podzielone. Jeden obóz stanowi Szojgu, a drugi ludzie którzy mu sie sprzeciwiają, a to jest końcowy efekt tego wszystkiego.
@Al-3_x: To się ogłasza, że Putina nie ma i że ktoś tam przejmuje waaadzę, żeby zachować stabilność.

A nie puszcza z dymem koszary pod samą Moskwą i strąca cenne helikoptery których już dużo nie zostało. XD
@Al-3_x: też mi to śmierdzi odwracaniem uwagi. Żeby jeszcze Pierogożyn ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie dostał na koniec orderu za tą akcję. Zobaczymy za jakiś czas jak było.
To się ogłasza, że Putina nie ma i że ktoś tam przejmuje waaadzę, żeby zachować stabilność.


A nie puszcza z dymem koszary pod samą Moskwą i strąca cenne helikoptery których już dużo nie zostało. XD


@Wszebor: Promocja na putiny się skończyła i nowej dostawy nie będzie, sklep zamykamy od 20. wykopowy ekspert jak zawsze próbuje ogarnąć świat swoim 80 iq XD
@Al-3_x: Tyle lat tworzono mit potęgi Rosji i ich służb, że z pewnością teraz ciężko w to uwierzyć. Na Ukrainie już wyszło, że Król jest nagi. Co do wojsk MONu to czemu się dziwić? W większości to jakieś mobiki i mają strzelać do swoich? Oni też mają w głowach mit wielkości Grupy Wagnera, która jest krwawa, bezwzględna i "zdobyła Bachmut", więc też nie mają zbytnio ochoty ginąć bo może to ich
@Al-3_x: W działaniach Prigożyna nie musi być logiki. On ma do wyboru tylko złe i gorsze opcje. On i Wagner zostali postawieni do odstrzału. Ten pucz to desperacja.
Ale nikt w Rosji nie był na to przygotowany. Wszyscy robią Pikachu face, z ręką w nocniku.
Domyślam się, że nikt jeszcze Wagnerowców nie zatrzymał, bo na jego dotychczasowej drodze nie było żadnej wystarczająco dużej, skoncentrowanej grupy. Może to być rajd, w którym