Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak poradzić sobie z głęboką i bolesną świadomością tego, że:

a) życie jest krótkie, a skala cierpienia i problemów przewyższa skalę przyjemności i pomyślności,
b) nasze losy zależą w przeważającej mierze od genów, wczesnego środowiska, i codziennego szczęścia, na które nie mamy wpływu,
c) wolna wola jest w dużej mierze iluzją, a nasze losy po śmierci są niepewne,
d) dostaliśmy nieciekawą kartę, starzejemy się, a najlepsze czasy (szczególnie jako nie-topowi mężczyźni) mamy za sobą,
e) nie wiemy, czy dożyjemy czasu, kiedy od cierpienia uwolni nas #nauka i #technologia ?

Zauważyłem, że popularna rada to "zaakceptuj to, co masz i nie myśl za dużo, znajdź dobre #suplementy i #hobby, spróbuj #terapia #psychoterapia (rurzne som #pdk), praktykuj #buddyzm #stoicyzm #medytacja". To na pewno lepsze niż nic, ale ta raczej ogólna porada nie pomaga wielu osobom. Mam poczucie, że musi istnieć lepsze, a po prostu mniej znane podejścia. Może są jakieś konkretne fakty, poglądy, i/lub eksperymenty myślowe, które pozwalają na szybką zmianę perspektywy na lepszą wobec tego przytłaczającego ciężaru rzeczywistości?

#pytanie #filozofia #religia #ateizm #duchowosc #przemyslenia #przegryw #blackpill #depresja #antynatalizm



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirkoanonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak poradzić sobie z głęboką i bolesną świadom...

źródło: card_essay-522692722_full

Pobierz
  • 10
dostaliśmy nieciekawą kartę, starzejemy się, a najlepsze czasy (szczególnie jako nie-topowi mężczyźni) mamy za sobą,


@mirko_anonim: Niepopularna opinia - jako nie-topowi mężczyźni żyjemy w najlepszym możliwym czasie - tylko żeby to zrozumieć to trzeba sobie mental ułożyć.

Ty zakładasz, że jesteśmy w czarnej dupie bo 20 lat temu mogłeś znaleźć sobie żonę jak miałeś wszystkie zęby, nie piłeś i nie biłeś - a jak miałeś wyższe wykształcenie to już w ogóle
Mam poczucie, że musi istnieć lepsze, a po prostu mniej znane podejścia.


@mirko_anonim: może dla odmiany wkurzyć się i zakasać rękawy do ciężkiej tyrki zmieniającej życie a nie smęcić jak jest źle xd?