Wpis z mikrobloga

Czasem nie daje rady przez zawod. Jestem wychowawca drugiej klasy szkoly podstawowej. Polowa mojej klasy to dzieci z rodzin rozbitych. Mowia o tym, nieustannie. Powtarzaja potworne slowa z domu. Siedmiolatki. Placzace, krzyczace o pomoc.

Wracam do domu i mysle o nich nieustannie. Przez 8 godzin dziennie (szkola prywatna) jestem tata i mama na zmiane. Nie tworzcie rodzin, jesli nie macie pewnosci. Tyle w temacie.

#dzieci #szkola #oswiadczenie
  • 80
Teraz ludzie są zbyt wygodni, żeby przetrwać kryzys związku. Tylko coś się przestaje układać to od razu rozwód. Nasi rodzice byli razem na dobre i złe, teraz mała różnica zdań prowadzi do końca związku.


@GraveDigger: to... gorzej? Wolałbym wziąć rozwód z żoną, z którą mi się nie układa, i znaleźć sobie nową, lepszą partnerkę, niż męczyć się ze starą do końca życia.

@nananat: przyjaciółka ma praktyki w przedszkolu, obserwacje podobne:
via Android
  • 1
@IcyHot: To juz jest indywidualna sprawa. Bedac w szczesliwym malzenstwie nie wyobrazam sobie zycia bez dzieci. Tylko oboje musimy sie starac i naprawiac to, co nadszarpniete. Nie neguje tez ludzi, ktorzy nie chca miec potomstwa. Kazdy ma mozliwosc wyboru, ale nikt z kolei nie ma prawa oceniac decyzji innych.
@nananat: Ale to najczęściej jest tak - jest między nami źle - zróbmy se dziecko będzie lepiej.

Lub też różowa która zachodzi w ciążę specjalnie aby partnera zatrzymać.

Serio nie wyobrażasz sobie życia bez dzieci ? A co miałaś już i chcesz mieć je ponownie?

Ja nie wyobrażam sobie życia bez telefonu, bo miałem i chce mieć nadal. Życie bez dzieci potrafię sobie wyobrazić i jest to bardzo przyjemna myśl.