Wpis z mikrobloga

Relacja z subiektywnego testu surowca białek od KFD @KFD_pl

Jakiś czas temu się skarżyłem na uczucie ciężkości po odżywkach białkowych od KFD zastanawiając się w czym jest problem - bo na inne odżywki (mlekovita, olimp) reaguje nadal dobrze.

Firma udostępniła mi do testów trzy próbki białka bezsmakowego (bez obaw, nie sprzedałem się za 100 PLN, dodatkowo mam sponsora konkurencję KFD)

- Premium WPI 90 - surowiec 1
- Premium WPI 90 - surowiec 2 (te same właściwości jednak od innego producenta)
- Premium WPC 80

Celem testu było sprawdzenie czy coś nie tak jest z surowcem, czy po prostu mój organizm stał się wrażliwy na X dodatek. Objawami dokładnie była ciężkość w żołądku oraz dosłownie w 1-3 minuty parcie do łazienki.

Test przeprowadziłem następująco

- Ostatni posiłek zjadłem wczoraj o 21:00, aby wyeliminować to, ze coś mi zaszkodziło z dnia poprzedniego, dodatkowo cały dzień poprzedni jadłem lekkostrawne sprawdzone rzeczy
- Wstałem o 5:30; poszedłem do toalety
- Nasypałem po 25 g każdej próbki solo (aby też wykluczyć, że dużo białka szkodzi mi na raz) zrobiłem to tylko z wodą (hehe dość hardcorowo na czysty surowiec bezsmakowy)
- O 6:00 spożyłem próbkę nr 1. Żadnej rewolucji żołądkowej
- O 7:30 spożyłem próbkę nr 2. Żadnej rewolucji żołądkowej
- O 9:00 spożyłem próbkę nr 3. Żadnej rewolucji żołądkowej
- O 12:00 spożyłem odżywkę WPC Premium, którą posiadam w domu. Tutaj niestety problem znowu się pojawił. Bez zmian

Wnioski

- Na pewno winą nie jest surowiec
- Moja reakcja organizmu jest indywidualna i prawdopodobnie jest związana z tym, że przestałem tolerować stewię (dla testu X dni wcześniej wypiłem "bolero" czyli napój słodzony tym słodzikiem - dostałem zgagi). Stewia sama w sobie nie posiada nic złego, słodzik jak słodzik z plusami i minusami.

Co dalej

- Przez następne dni będę po prostu jadł białko bezsmakowe i prawdopodobnie możliwe, ze po powrocie smakowych KFD wszystko będzie ok (chciałbym, aby tak było bo mam chyba z 8 kg nakupowane w zapasie xD)

Wnioskiem jest też to, ze jeśli Wam się zmieni struktura masła orzechowego, odżywki to nie musi oznaczać, że coś jest gorsze. Możliwe, że jest prawdopodobnie nawet lepsze - ale po prostu "inne" np. w konsystencji - i tyle; nie ma co szukać zawsze teorii spiskowych

Kiedyś może dodatkowo zrobię test jeszcze z zawiązanymi oczami i pomocą kogoś z zewnątrz, aby wykluczyć placebo/nocebo, choć naprawdę wątpie, że ono tu występuje

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #suplementy #kfd #fullborsukworkout
Kasahara - **Relacja z subiektywnego testu surowca białek od KFD @KFD_pl**

Jakiś c...

źródło: comment_eRsmcgPY0nULVYB8L37UvrlczONBKqm8.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kasahara: w moim przypadku białko w proszku działa oczyszczająco przy pełnej miarce. Gdy zjechałem do 5-15g to problem ustał. W pracy mogę jeść tylko małe ilości bo po dużych robi się kiepsko. Podobnie działa na mnie bolero tylko moczopędne.
@Kasahara: niekoniecznie winna jest stewia - problemem może też/lub być sukraloza, która w odróżnieniu od aspartamu MOŻE wpływać negatywnie na mikroflorę jelitową. Pisał o tym np. Parol https://www.damianparol.com/aspartame-free/

wychodzi, że lepiej gdyby KFD słodziło aspartamem, a słodzi combosem sukraloza+stewia, gdzie obydwa słodziki mogą wpływać na florę ¯\_(ツ)_/¯ w sumie ciekawe, bo jak spojrzałem na colę zero to właśnie jest aspartam, a sukralozy niet. Przypadeq?