1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 następna

Najlepsze wpisy roku 2022

 • avatar

  Prosta sprawa, dajesz plusa i ostatnia cyfra mówi Ci o tym co Cię czeka w 2022 roku. To nie #glupiewykopowezabawy ani #heheszki ani #humorobrazkowy #sylwesterzwykopem

 • avatar

  #rozdajo 0,5l belvedere, wysyłka kurierem, wystarczy zostawić plusa i mieć 18+. wyniki jutro o 17:00.
  #przegryw #pijzwykopem

 • avatar

  Witam wszystkich bardzo serdecznie w pierwszym dniu Nowego Ładu. Spotkamy się tu za rok i rozliczymy cud gospodarczy.

  #ekonomia #gospodarka #pieniadze #inwestycje #nieruchomosci #gielda #sylwester

 • avatar

  Nienawidzę się chwalić, ale wydarzyło się w moim życiu coś, co chciałbym gdzieś odnotować. Otóż dziś skończyłem pisać książkę. 562 strony tekstu. 7 lat ciężkiej pracy, kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset nieprzespanych nocy, hektolitry kawy i... udało się, choć wciąż w to nie dowierzam. Bo nie uważam się za osobę, która mogłaby to osiągnąć - ot zwykły pogardzany przez wszystkich fizol z magazynu żyjący od pierwszego do pierwszego, który najogólniej mówiąc, przegrał życie już na starcie.

  I o tym chciałbym napisać parę słów. Dlaczego zdecydowałem się by zacząć pisać te 7 lat temu? Cóż, planowałem popełnić samobójstwo. Ale stwierdziłem, że fajnie byłoby zostawić jakąś pamiątkę bliskim, coś jeszcze zrobić. Miałem pomysł na świat, fabułę i bohatera. Mroczny równie jak moje myśli w tamtym czasie. Ale ambitny. Zbyt ambitny. Zakasałem jednak rękawy, bo w sumie nic nie miałem do stracenia. Tematyka którą podjąłem zmusiła mnie do poszukiwania informacji na przeróżne tematy. Czytania wielu książek, odwiedzania wielu miejsc. W końcu i poznania paru osób. Tak znalazłem kilka zainteresowań i pasji, które dają mi satysfakcję do dziś. Tak poznałem też moją narzeczoną, z którą jesteśmy razem już 5 lat. Czy moje życie się zmieniło o 180 stopni? Nie. Ale z drogi prowadzącej mnie nad przepaść jakoś skręciłem w bok, i podążam teraz jako tako przed siebie, chociaż nie do końca wiem jeszcze, dokąd. Dalej jest chu#owo, ale już stabilnie.

  Nie wiem w sumie, co teraz. Zapewne żadne wydawnictwo mi tego nie wyda, bo nie jest to ani poziom poczytnego teraz mułu, ale też daleko mi do mistrzów gatunku. O wydaniu samodzielnie mogę pomarzyć, bo ledwo starcza mi na żarcie i rachunki. Zapewne książka skończy "w szufladzie", ale cóż - chciałem, by coś po sobie zostawić, coś stworzyć, i ten cel osiągnąłem. I cieszę się z tego. Może nie jak dziecko, ale jak ktoś, komu pierwszy raz w życiu coś się udało własnymi siłami.

  Nie zdradzę tytułu, bo nie jest jeszcze ostateczny. Świat powieści to miks "Metro 2033", "Zew Cthulhu" i "Matrixa", czyli symulacja, która bardzo poważnie się "zabugowała" i zamieniła w irracjonalny koszmar, a bohater próbuje to jakoś odkręcić.

  Na koniec mógłbym napisać coś w stylu "Miejscie marzenia, nie poddawajcie się...!" i inne tego typu pierdoły. Ale nie znoszę czarować świata. Wolę odczarowywać go z takich pseudo-wyższych dogmatów. Życie jest różne i różne pisze scenariusze różnym ludziom. I prawdopodobnie nie ma w tym żadnej logiki i zasad. Żyjemy, bo nie mamy alternatywy, i zapełniamy to życie różnymi rzeczami które wydają naszym mózgom ważne, byśmy się w nim nie zanudzili na śmierć. Ale chyba warto tych rzeczy szukać, próbować. Bo skoro to wszystko co robimy i czym się kierujemy jest w gruncie rzeczy gówno warte - to co mamy do stracenia, nie mając alternatywy?

  Dziękuję wszystkim, którzy zauważyli mój wpis i choć na chwilę się przy nim zatrzymali. Może i tak zniknie zaraz w zalewie innych, ale z jakiegoś powodu chciałem to wyrzucić z siebie. Nie rozumiem tej potrzeby, ale poddałem się jej. I jest mi jakoś lepiej, lżej.

  #ksiazki #pisarstwo #chwalesie #przemyslenia #depresja
  pokaż całość

 • avatar

  Filmy takie jak "Jak pokochałem gangstera" są szkodliwe społecznie, prove me wrong.

  To całe romantyzowanie mafii w Polsce ostatnimi laty to jakaś plaga, zaczęło się od Masy a później od kanałów typu "Mafia PL" które wzbudziły wśród ludzi fetysz do tych troglodytów. Następnie z byłych gangusów którzy przeżyli zaczęto robić celebrytów, prowadzono z nimi wywiady itp. Minęło wystarczająco dużo lat, by widownia nie mogła już pamiętać o całej historii i jak faktycznie wyglądał przestępczy półświatek. Do ilu tragedii ludzkich doprowadzili ci ludzie, bogacąc się na nieszczęściu i tak mocno zbitych przez los Polaków.

  Teraz tworzy im się swojego rodzaju filmy laurki, w których próbuje się z nich stworzyć Janosików i Robin Hoodów którzy chcieli dobrze, tylko ta cholerna policja xD. Obrzydliwy proceder mający na celu wybielenie całej tej historii. Co dalej? Ludzie marzący o powrocie "chłopaków z miasta" którzy zrobiliby porządek xD?

  #mafia #jakpokochalamgangstera #netflix #lata90
  pokaż całość

 • avatar

  Zaorać kurwa te Woronicza 17

  #bekazpisu #tvpis

 • avatar

  Akt II. Wezwanie na komendę.

  Zgodnie z tym, czego spodziewałem się po odmówieniu mandatu - dostałem wezwanie na komendę.
  Jeszcze dziś wyślę do nich 10-stronicowe pismo, dlaczego powinni zaprzestać swoich dalszych, niezgodnych z prawem działań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Jak chcesz być wołany do kolejnego aktu tej komedii - plusuj ten wpis.
  Jeżeli nie chcesz być więcej wołany - zaplusuj następny komentarz ¯\_(ツ)_/¯

  #koronawirus #covid19 #maseczki #prawo #policja
  pokaż całość

 • avatar

  Plusuj jeśli nienawidziłeś śpiewania w bajkach Disneya za dzieciaka. Oglądasz se fajnie i nagle jeb zaczynają coś śpiewać bez sensu.

  #disney #bajki #przemyslenia #film #filmy #oswiadczenie #humorobrazkowy #heheszki

 • avatar

  dodaje jeszcze raz bo zabrakło jednak tagu #rozdajo sztabka 1g złota. wystarczy zostawić plusa, wyniki dziś o północy. może to nie jest inwestycja na przyszłość, ale za to zwycięzca będzie mógł opowiadać wnukom, że wygrał sztabkę złota ( ͡° ͜ʖ ͡°)