Wpis z mikrobloga

127 692,26 - 2,01 - 6,05 - 1,00 = 127 683,20

Na początek tygodnia takiego śmiesznego wariata sobie wrzuciłem:

2km rozgrzewka + 15x1/1min @ 4:40 / 5:40min/km + 1km schłodzenie

No i właśnie, miało być po 4:40, a wyszło po 4:20 - 4:30 bo nie potrafię wyczuć tempa na tak krótkich odcinkach (°°

Ktoś ma jakieś rady jak na #garmin precyzyjnie mierzyć tempo na takich odcinkach? Niby wrzucam sobie zakresy tempa, ale zanim się ogarną garminowe algorytmy to już trzeba robić nastęny odcinek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Najbardziej mnie rozwala jak mam ustawione tempo np. 4:40min/km, garmin po 30s się ogarnia i pojawia się komunikat, że biegnę za szybko (4:50min/km). I bądź tu Pan mądry ¯(ツ)

Może są jakieś magiczne ekrany danych do pobrania dla takich treningów? Lub jakieś specyficzne ustawienia GPS? Jak sobie z tym radzicie?

#sztafeta #biegajzwykopem #bieganie

Skrypt | Statystyki
randall - 127 692,26 - 2,01 - 6,05 - 1,00 = 127 683,20

Na początek tygodnia takiego ...

źródło: IMG_2185

Pobierz
  • 5
Ktoś ma jakieś rady jak na #garmin precyzyjnie mierzyć tempo na takich odcinkach? Niby wrzucam sobie zakresy tempa, ale zanim się ogarną garminowe algorytmy to już trzeba robić nastęny odcinek


@randall: mam to samo więc jak ktoś mądry się wypowie to wołajcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@randall: Garmin dopiero po około 20-30s ogarnia tempo odcinka, ciężko coś na to poradzić, zostaje:

- bieganie na intensywność, do jakiegoś tętna - oczywiście jak masz pasek HR
- stadion/wymierzony odcinek po który biegasz na odległość określonym tempem i wychodzi minutówka
- mieć na to wywalone, to nie apteka a zabawa biegowa to właśnie zabawa, biegnie się dynamicznie bez zwracania uwagi na tempo, tylko żeby nie zajechać się już w połowie
@randall: Jak masz garmina (lub HRM Pro), który w sobie posiada "czujnik mocy" to on całkiem dobrze i szybko reaguje na zmianę tempa. Musisz tylko ogarnąć +/- jaką moc biegasz przy danym tempie.