Wpis z mikrobloga

Kolejny materiał - Multiwitaminy - czy warto je suplementować? Jakie wybierać?

Właściwie zapomniałem dodać, że warto pomyśleć o nich również u osób z dietami eliminacyjnymi - bezglutenowych, bezlaktozowych czy roślinnych. Dodatkowo przypominam o AMA, gdzie możecie zadać własne pytania do kolejnego materiału.

Oczywiście tutaj zapraszam do dyskusji - to temat otwarty - https://www.wykop.pl/wpis/29025711/ama-na-nowy-rok-dieta-suplementy-trening-chcesz-sc/

Niedługo dwa kolejne materiały - jeden z gościem Arturem Krzemieniem o protokole Ad Libitum dla osób, które nie lubią liczyć kcal oraz właśnie AMA dla wykopu.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta #chudnijzwykopem #zdrowie #suplementy #chudnijzwykopem #fullborsukworkout
Kasahara - Kolejny materiał - Multiwitaminy - czy warto je suplementować? Jakie wybie...
  • 41
@Re-volt:

Jeśli trenujesz 2-3 razy w tygodniu i jesz kebaby ale czasem owocka to Ci nie trzeba

Warto pomyśleć jeśli

- Masz dietę eliminacyjną
- Głęboki deficyt długotrwały np. 1500 kcal
- Trenujesz +5 razy w tygodniu sporty, w których jest więcej potu - sporty walki, bieganie lub siłowe na wyższym poziomie

+ większość multiwitamin ma gównoskłady, w których nie ma tego co trzeba najbardziej - metylowanych B, D3, K2Km7, wapnia,
+ większość multiwitamin ma gównoskłady, w których nie ma tego co trzeba najbardziej - metylowanych B, D3, K2Km7, wapnia, cynku, magnezu w dobrych dawkach i formach


@Kasahara: czyli to co ogarnięte mirki wiedzą od dawna. D3+K2 + odpowiednie ZMA i fajrant. Do tego odpowiednia podaż sodu i potasu + ~3-4l wody (wystarczy przez zwykla sol, najlepiej morska) i fajrant ;)
@Kasahara: Hej kolego, powołujesz się w wideo na jakieś konkretne badania czy bardziej na zasadzie 'gdzieś czytałem/słyszałem'? Nie zrozum mnie źle, to nie żaden hejt po prostu oszczędzam czas :) Pozdrawiam
@Programista7k: w linku pod filmem są. Wiec przekopiuję

Meta-analiza, o której mówię w filmie - http://www.ajcn.org/cgi/pmidlookup?view=long&pmid=23255568

Utrata minerałów i witamin w owocach na przestrzeni lat na podstawie "1985/1996/2002 Pharmaceutical company Geigy, Food laboratory Karlsruhe/Sanatorium Obertal".

Analiza niedoborów ludności USA - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2654704/


Jeśli chcesz badania na np. tego, ze cynk m.in jest tracony z potem nie ma problemu, pytanie czy ma sens robić w tak prostych materiałach bibliografii z 50 przypisami.

Nigdy
@kici666: bo ma więcej wapna (a jeszcze lepiej himalajska, bo ma do tego troche potasu), ale pamietaj ze to sa pomijalne czesto wartosci, wiec nie ma co przesadzac

@Programista7k: 1.5l wody na treningu, 2 kawy, 1 herbata i troche wody tu i tam podczas dnia. Nie jest to problemem.

@Kasahara: nie popadajmy w skrajność i nie starajmy się każdej najmniejszej rzeczy w życiu tak rozpatrywać.

tl;dr: odpowiednia ilosc wody
@Kasahara: Dzięki za info, zdecydowanie to nie byłem ja :). Jak już wiem, że ktoś bazuje na nauce i może to potwierdzić to zwyczajnie go oglądam i nie marudze na siłe :)

@shdw: Mi sie praktycznie nigdy na treningu pić nie chce i ledwo pół litra męcze, a gdzie tam 1.5 :D